image
image
Mülteciden Çalışana

İşe Yerleştirme ve Danışmanlık Hizmetleri

United Work, potansiyel iş ilanları için en iyi eşleşmeleri yapıyor, arama ve seçim bölümü, şirketler ve iş arayanlar arasında uzun vadeli iş ilişkileri kurmak için profesyonel arama ve seçim stratejileri uyguluyor.

İnsan Kaynakları (İK) alanındaki uzmanlığa sahip olan United Work, her tür iş için en uygun yerleştirmeyi sağlamak için çevirmenlerle birlikte çok sayıda yüksek eğitimli ve deneyimli İK profesyoneli/danışmanı istihdam etmektedir.

United Work, her bireyin kapasitesi ve iş tercihleri hakkında kapsamlı bir yaklaşım elde etmek için farklı türde değerlendirmelerin yanı sıra bire bir ve çevrimiçi görüşmelerle süreci yönetir.

United Work, aynı zamanda, çok sayıda Suriyelinin geçim kaynaklarını ve kendi dayanıklılıklarını iyileştirmelerini desteklemek için Türkiye’deki Suriyeli toplumu ile yakın bağlarını sürdürmektedir.

canvas

Girişimciler için Danışmanlık Hizmetleri

United Work, kendi hesabına çalışan girişimci sığınmacıların da kayıtlı istihdamını desteklemek üzere çalışmalar yürütmektedir. Çeşitli iş ortakları ile ilgili işbirliğinde yürütülen programlar kapsamında, girişimcilerin faaliyetlerini kayıtlı olarak sürdürebilmeleri için gerekli olan vergi dairesi kaydı, ilgili esnaf ve ticaret odalarına kayıt işlemleri, çalışma izni başvuruları, belediyelerce verilen işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına yönelik belgelendirme işlemleri ile ilgili teknik destek hizmetleri sağlamaktadır. Girişimcilere yönelik Türk ticaret hayatına uyumu arttırmayı amaçlayan kapasite geliştirme odaklı seminer ve oturumlar da yürütülen önemli aktivitelerdendir.

El Kitapçığı

Girişimcinin El Kitapçığını indirin

image
Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Bana i̇ş bulma sözü veri̇yor musunuz?
Ilk amacımız size iş bulabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak. Biz sizleri asıl istihdam edecek olan firmaların kararına bağlıyız. Biz sadece şirketler ile sizin aranızda aracıyız. Fakat, çok geniş bir iletişim ağına sahip olduğumuz için iş bulma konusunda çok yüksek bir şansınız olduğunu garanti edebiliriz.
Eğer ilk görüşmem olumsuz sonuçlanirsa, beni farkli iş firsatlari için farkli firmalara yönlendirmeye devam edecek misiniz?
Evet. İş bulabilmek için bazen birden fazla kez şansınızı denemeniz gerekebilir. Uygun iş fırsatları oluştuğunda biz tekrar size iş görüşmesine yönlendireceğiz.
Programınıza katılırsam, bana iş bulma garantisi veriyor musunuz?
Elimizden gelenin en iyisini yapsak da iş bulma garantisi veremiyoruz.
Çalışma i̇zni̇ne i̇hti̇yacım var mı?
Evet. Sığınmacılarında Türkiye’de çalışabilmeleri için diğer yabancı uyruklu çalışanlar gibi çalışma iznine sahip olmaları zorunludur. Çalışma izni başvuruları işverenler tarafından yapılmakta, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü’nce onaylanmaktadır. Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
United Work bana nasıl i̇şler bulabi̇li̇r?
Türkiye’de beden gücü ile çalışılan işlerde sürekli bir talep olması nedeniyle birlikte çalıştığımız işverenler de sürekli mavi yaka çalışan arayışı içerisindeler. Size sunacağımız iş fırsatları genelde tekstil,inşaat, sanayi, telekomunikasyon ve hizmet sektöründeki vasıflı ve vasıfsız iş fırsatlarından oluşacaktır. Mavi yaka iş fırsatları akademik bir eğitim gerektirmese de, bazı pozisyonlar teknik ve mesleki eğitimler gerektirebilir.
Türkçe bi̇lmi̇yorum, bu sorun olur mu?
Hayır. Başlangıç ya da orta seviyede Türkçe biliyor olmanız iş bulma şansınızı arttırır. Eğitim programımız İngilizcedir. Arapça tercüme sağlanmaktadır.
United Work’e herhangi̇ bi̇r ödeme yapmam gereki̇yor mu?
Hayır.
İşe başladıktan sonra United Work ile iletişim halinde kalabilir miyim?
Tabi ki. İletişimde kalmayı ve sizlerden haber almayı çok isteriz. Eğer çalıştığınız iş ile ilgili bir sorun yaşarsanız(iletişim, güvenlik, haklarınız vb), lütfen bize bilgi verin. Elimizden geldiğince size destek olmaya çalışırız.
Çalışma izni ve sigorta olmayan bir iş bulmama da yardımcı olur musunuz?
Hayır. Bizim amaçlarımızdan biri sizlerin yasal koşullarda, haklarınızı koruyarak çalışmanızı sağlamak.