fbpx

Eğitim

United Work Jobfit Destek Programı

United Work tarafından geliştirilip organize edilen ve Hollanda Hükümeti tarafından desteklenen bir koçluk ve destek programıdır.

Programın temel amaçları severek yapacağınız bir iş için sizi profesyonel bir şekilde hazırlamak, kişi ve çalışan olarak yetkinlerinizin farkına varmanızı sağlamak, Türkiye’deki günlük iş hayatından ve şirketlerin beklentilerinden bahsetmektir.

Programın sonunda;
• Suriye, Türk ve Hollanda toplumları arasındaki kültürel farklılıkları daha iyi anlayacak,
• Yetenekleriniz, değerleriniz, hedefleriniz, yetenekleriniz vb. açısından kendinizi keşfedecek,
• Günlük iş yaşamında çalışan olarak yetkinliklerin önemini kavrayacak,
• Kendinizden nasıl etkili bir şekilde bahsedip sunacağınızı öğrenecek,
• CV'nizi profesyonel bir şekilde yazıp hazırlama konusunda ustalaşacak,
• İş görüşmesi sürecinin temel ilkelerini tanıyarak görüşme sürecinde başarılı olmak için gerekli becerileri kazanacaksınız.

Birkaç alternatif program sunulmaktadır. Süreler sunulan programa göre değişir. Kurs günlerinde farklı konular; koçluk metodolojisi eşliğinde, her zaman interaktif olmak kaydıyla büyük gruplar, alt gruplar, bireysel çalışmalar şeklinde ele alınır. Oyunlar, flipchartlar, dizüstü bilgisayarlar, alıştırma kağıtları, uygulamalar, anketler geniş bir ölçekte kullanılır.

Bana iş bulacak mısınız?

Öncelikli görevimiz size iş bulma konusunda elimizden geleni yapmaktır. Bizimle çalışan şirketlerin sunacakları iş ilanlarına bağlıyız. Geniş ve çeşitli bir ağımız var, bu yüzden size daha yüksek iş bulma şansı önerebiliriz.

Eğer programınıza katılırsam, bana bir iş garanti edebilir misiniz?

Her ne kadar elimizden geleni yapsak da, size bir iş garanti edemeyiz. Ancak, veritabanımızda olacaksınız ve bu devam eden bir süreçtir.

Ben sadece belirli bir iş ile ilgileniyorum. Bana yardım eder misiniz?

Ana hedefimiz sizi iş hayatında olduğu kadar hızlı bir şekilde yasal bir çalışan haline getirmektir. Size sadece müşterilerimizin sundukları iş pozisyonlarını sağlayabiliriz. Programımıza katılırsanız, her fırsatı dikkate almanızı öneriyoruz. İşiniz standartlarınızın altında olsa bile, yasal bir pozisyon için iyi bir başlangıç olabilir.

Çalışma iznine ihtiyacım var mı?

Evet. Türk İş Kanunu'na göre çalışma izni olmadan çalışmak yasaktır. United Work, birkaç hafta içinde çalışma izni almanızı destekler. Bir şirkette çalışma izni aldıktan sonra, izin sadece bu şirket için geçerlidir. Bu arada, başka bir işe geçerseniz, yeni bir izin almanız gerekecektir.

United Work'te ne tür işler var?

Müşterilerimizden alacağımız iş pozisyonlarına bağlı olarak değişebiliyor. Çoğunlukla “mavi yakalı” işçiler aranmakta. Mavi yakalı işler vasıflı veya vasıfsız imalat, temizlik, inşaat, mekanik bakım, teknik kurulum ve diğer birçok fiziksel çalışmaları kapsayabildiği gibi; bu kategori altında restoranlar ve market işlerini de sayabiliriz. Birçok mavi yakalı iş için daha yüksek düzeyde bir akademik eğitime ihtiyaç yok. Ancak, bazı alanlar lise diplomasının yanında özel eğitim, lisans veya sertifika gerektirebilir.

Türkçe bilmiyorum, sorun olur mu?

Eğitimler için hayır. Aynı başlık ve konular için hem İngilizce ve hem Arapça eğitim programlarımız mevcut. Ancak, orta seviye Türkçe konuşmanın Türk işgücü piyasasında iş bulma şansınızı hayli artırdığı bir gerçektir.

İşe başladıktan sonra, United Work ile iletişim halinde olmaya devam edebilir miyim?

Elbette. Biz de sizinle iletişimde kalmak ve gelişmelerden haberdar olmak isteriz. Eğer işinize dair (iletişim, güvenlik, haklar, taciz) herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi bilgilendirin. Sizi olabildiğince desteklemeye çalışacağız.

Eğitim programlarımıza katılmak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçin.