United Work Eğitim Programları

Eğitim

Bütün eğitim programları tamamıyla United Work Tarafından hazırlanmıştır.

Tüm eğitimlerimiz, eğitmenin bir eğitmenden çok bir koç veya kolaylaştırıcı gibi davrandığı aktif öğrenmeye dayanmaktadır. Aktif katılım, çevrimiçi eğitim, flipchart, bilgisayar, bireysel çalışma kağıtları, alıştırmalar, anketler gibi birçok farklı materyal kullanılarak ve genel oturum, grup çalışmaları, alt gruplar, bireysel çalışmalar ve gerektiğinde özel koçluk gibi farklı çalışma biçimleri kullanılarak yönlendirilir.

canvas

En önemli şey, katılımcıyı eğitimin merkezine koyan, kendisini sorgulamasına rehberlik eden, daha derine inen, kendini keşfetmesini sağlayan yaklaşımdır. Katılımcılar bunu açık bir davet olarak kabul edeceklerdir.

United Work eğitim programının temel amacı, adayların piyasa beklentilerine uygun, yazılı ve yazılı olmayan kurallara uygun olarak profesyonel olarak Türkiye İş Hayatına entegre olmalarına, kişiler arası ve genel olarak Türkiye günlük iş hayatına daha duyarlı olmalarına yardımcı olmaktır.

Programlarımız

United Work Eğitim Modulleri

United Work çeşitli eğitim programlar sunar. Süre programa göre değişir. Kurs günlerinde farklı konular işlenir. Koçluk yöntemi sınıflarda veya çevrimiçi eğitimlerle ya genel ya da alt gruplar halinde bazen bireysel ama her zaman etkileşimlidir.
canvas
EĞİTİM PROGRAMI NO.1

Job-Fit Support Programme For Employees

Mültecilerin Türk iş hayatına entegrasyonunu desteklemek için United Work tarafından geliştirilen ve düzenlenen koçluk ve destek programı. Programın temel amacı, Suriyeli mültecilerin keyifle gittikleri iyi bir işe profesyonel olarak hazırlanmalarını, kişilerarası ve çalışan becerilerinin daha fazla farkında olmalarını ve şirketlerin ve Türkiye toplumunun beklentilerini tanımalarını sağlamaktır. Ve tabii ki yasal olarak çalışırken hak ve sorumluluklarının bilincinde olmak.
EĞİTİM PROGRAMI NO.2

Job-Fit Support Program for Entrepreneurs

Mültecilerin Türkiye iş hayatına entegrasyonunu desteklemek için United Work tarafından geliştirilen ve düzenlenen koçluk ve destek programı. Programın temel amacı, mültecilerin kendilerini iyi ve iyi çalışılmış bir planla kendi işlerini kurmaya hazırlamak için kendilerini tanımalarına ve sorumluluklarına katkıda bulunmaktır. Plan; piyasayı tanıma, yasal bilgiler, organizasyon şemaları, temel mali tablolar, iş akışı.
EĞİTİM PROGRAMI NO.3

Job-Fit Support Program for Textile and Hotel Industries

Şirket talebine göre ana marka/ana iş ortağı altında bir şirkette veya birkaç farklı şirkette çalışan veya istihdam edilen mültecilere yönelik eğitimler. Bu eğitimlerin ana fikri, mültecileri profesyonel yaşam için gerekli olan; Kültürler Arasındaki Farklılıklar ve Benzerlikler, İşyeri ve Genel İletişim, Yazılı ve Yazısız Türk İş Kuralları, Temel İş Kanunu ve işçi hak ve görevleri, işyerinde temel güvenlik ve güvenlik.
EĞİTİM PROGRAMI NO.4

TOT (Training of Trainers)

United Work tarafından özellikle eğitmen olarak çalışmayı tercih eden Suriyeli kadınları desteklemek için geliştirilen ve düzenlenen koçluk ve destek programı (Suriyeli kadınların kültürel yansımalarının bir parçası olarak ya sivil toplum kuruluşlarında ya da eğitim/öğretim sektöründe çalışma eğilimleri yüksektir). Program, sunum becerilerini geliştirmeyi ve ayrıca eğitim endüstrisinin kendisine bir giriş modülü olarak amaçlamaktadır.
EĞİTİM PROGRAMI NO.5

Organizational Safety and Security Communication

Şirketlerin kendi güvenlik eğitimlerine ek olarak, mavi yakalılar için güvenlik ve güvenlik konularında bilinçlenmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ana amaç, çalışanların refahını korumaktır; bu nedenle, konular güvenli çalışmanın ne anlama geldiğini ve gerektirdiğini içerir. Sektörün ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır.
EĞİTİM PROGRAMI NO.6

COVID-19 Eğitimi

Mültecilerin Türk iş hayatına entegrasyonunu desteklemek için United Work tarafından geliştirilen ve düzenlenen Job-Fit Destek Programımızı pandemi koşullarına uyarlıyoruz. Programın temel amacı, Suriyeli mültecilerin keyifle gittikleri iyi bir işe profesyonel olarak hazırlanmalarını, kişilerarası ve çalışan becerilerinin daha fazla farkında olmalarını ve şirketlerin ve Türkiye toplumunun beklentilerini tanımalarını sağlamaktır. Ve tabii ki yasal olarak çalışırken hak ve sorumluluklarının bilincinde olmak.
Program Modülü
• Corona virüsü nedir ve belirtileri • Corona virüsü hakkında yayınlanan yanlış anlaşılmaların düzeltilmesi • Sağlık Bakanlığı'ndan uzantılar • Corona virüsü ışığında çalışma hayatı • Çalışma ortamında alınması gereken önlemler • 14 sağlık kuralı • Cezalar • Hayat Eve Fit uygulaması • Devletten işverenlere ve çalışanlara Corona virüsü teşvikleri
EĞİTİM PROGRAMI NO.7

Dijital Dönüşüm Eğitimi

United Work, işletmeleri dijital dönüşümde destekleyerek kapasite geliştirmeyi sağlamak ve sürdürülebilir büyümeye katkı sağlamak amacıyla Dijital Dönüşüm Eğitimleri düzenliyor. Dijital becerilerin geliştirilmesi ve dijital dönüşümün adaptasyonu, işletmelerin birinci önceliği haline geldi. Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan mikro işletmeler başta olmak üzere işletmelerin dijital dönüşüm yolculuğuna destek olacak eğitimler veriyor, dijital farkındalıklarını artırarak dijital becerilerini geliştiriyoruz.
Program Modülü
• Eğitim konuları: • Dijital Dönüşüm 101 • Teknik Altyapı & Ekipman • Muhasebe ve Vergi sisteminde e-Dönüşüm • Dijital Pazarlama • E-Ticaret • İnsan Kaynakları
Soru Sorun

Sıkça Sorulan Sorular

Bana iş bulacak mısınız?
Öncelikli görevimiz size iş bulma konusunda elimizden geleni yapmaktır. Bizimle çalışan şirketlerin sunacakları iş ilanlarına bağlıyız. Geniş ve çeşitli bir ağımız var, bu yüzden size daha yüksek iş bulma şansı önerebiliriz.
Eğer programınıza katılırsam, bana bir iş garanti edebilir misiniz?
Her ne kadar elimizden geleni yapsak da, size bir iş garanti edemeyiz. Ancak, veritabanımızda olacaksınız ve bu devam eden bir süreçtir.
Ben sadece belirli bir iş ile ilgileniyorum. Bana yardım eder misiniz?
Ana hedefimiz sizi iş hayatında olduğu kadar hızlı bir şekilde yasal bir çalışan haline getirmektir. Size sadece müşterilerimizin sundukları iş pozisyonlarını sağlayabiliriz. Programımıza katılırsanız, her fırsatı dikkate almanızı öneriyoruz. İşiniz standartlarınızın altında olsa bile, yasal bir pozisyon için iyi bir başlangıç olabilir.
Çalışma iznine ihtiyacım var mı?
Evet. Türk İş Kanunu'na göre çalışma izni olmadan çalışmak yasaktır. United Work, birkaç hafta içinde çalışma izni almanızı destekler. Bir şirkette çalışma izni aldıktan sonra, izin sadece bu şirket için geçerlidir. Bu arada, başka bir işe geçerseniz, yeni bir izin almanız gerekecektir.
United Work'te ne tür işler var?
Müşterilerimizden alacağımız iş pozisyonlarına bağlı olarak değişebiliyor. Çoğunlukla “mavi yakalı” işçiler aranmakta. Mavi yakalı işler vasıflı veya vasıfsız imalat, temizlik, inşaat, mekanik bakım, teknik kurulum ve diğer birçok fiziksel çalışmaları kapsayabildiği gibi; bu kategori altında restoranlar ve market işlerini de sayabiliriz. Birçok mavi yakalı iş için daha yüksek düzeyde bir akademik eğitime ihtiyaç yok. Ancak, bazı alanlar lise diplomasının yanında özel eğitim, lisans veya sertifika gerektirebilir.
Türkçe bilmiyorum, sorun olur mu?
Eğitimler için hayır. Aynı başlık ve konular için hem İngilizce ve hem Arapça eğitim programlarımız mevcut. Ancak, orta seviye Türkçe konuşmanın Türk işgücü piyasasında iş bulma şansınızı hayli artırdığı bir gerçektir.
United Work’a herhangi bir ücret ödemek zorunda mıyım?
Hayır.
İşe başladıktan sonra, United Work ile iletişim halinde olmaya devam edebilir miyim?
Elbette. Biz de sizinle iletişimde kalmak ve gelişmelerden haberdar olmak isteriz. Eğer işinize dair (iletişim, güvenlik, haklar, taciz) herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi bilgilendirin. Sizi olabildiğince desteklemeye çalışacağız.